miekestockholm"Baltic Way 2015 is a mathematical competition that was held in Stockholm, Sweden between the 5th and 9th of November. Teams from Denmark, Estonia, Finland, Germany, Iceland, Latvia, Lithuania, the Netherlands, Norway, Poland, St. Petersburg and Sweden participated."

In deze teamwedstrijd voor Noord-Europese landen is Nederland verrassend op de vierde plaats geƫindigd, met 62 van de in totaal 100 punten. Hiermee laat Nederland onder meer Duitsland en heel Scandinaviƫ achter zich. De eindranglijst werd aangevoerd door de traditionele nummers 1 en 2 Sint-Petersburg en Polen (83 en 80 punten). Estland (65 punten) eindigde op de derde plaats.

Het Nederlandse team werd gevormd door leerlingen uit Veenendaal, Bussum, 's Hertogenbosch, Meppel en Mieke Wessel uit klas 6D van het Cygnus.

Nederland deed dit jaar eenmalig als gastdeelnemer mee aan de Baltic Way, op uitnodiging van de Zweedse organisatie.

De volledige lijst met resultaten staat hier.

Foto's op facebook.com/wiskundeolympiade/

Opgaven vind je hier.