metbekerNostra Ella venit, vidit, vicit. Of beter: ἦλθεν, εἶδεν, ἐνίκησεν. Eind maart 2020 zouden in Leiden de finaleronde en de prijsuitreiking worden gehouden van de landelijke Olympiade Grieks. Van het Cygnus was Ella Slot na de eerste en tweede ronde doorgedrongen tot deze finale. Maar toen sloeg het virus toe en werd de finale in het RMO afgeblazen.

Op zaterdag 6 juni is uiteindelijk toch een finale gehouden, online dit keer. De drie finalisten werden ondergevraagd over een pensum Herodotus door classici Koning en De Jonge van de Universiteit Leiden. Bij de prijsuitreiking bleek Ella wederom een maatje te groot geweest voor haar uitdagers. Naast een aantal prijsboeken en een geldprijs nu dus een tweede (wissel)beker voor haar, na het dubbele Cygnus-goud eind januari 2020 bij de vertaalwedstrijden Latijn en Grieks tegen de andere Amsterdamse gymnasia.

[ Eric Schneiders ]