foto berlijn 4Eerst langs de serieuze monumenten gewandeld: het indrukwekkende voor de vermoorde joden, het sfeervolle voor de vermoorde Sinti en Roma en het verrassende voor de vermoorde homo's. Daarna over het zonnige Unter den Linden tot aan het in herbouw zijnde Stadtschloss - elk jaar weer een stap verder. Het Cygnus is voor de tiende keer in Berlijn! Het is en blijft een roerige stad. De leerlingen heel geïnteresseerd en dus kunnen wij ons ei kwijt. Een heerlijke eerste dag met de vierdeklassers.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto berlijn 1

foto Berlijn 2

foto Berlijn 3

Een heerlijke tweede dag in Berlijn. De zon schijnt, bloesem kleurt de hele stad. 

Vandaag stond de deling en hereniging in het middelpunt. Allereerst de bloedstollende Stasi-onderzoeksgevangenis, daarna een wandeling door de Bernauer Stra├če (waar de muur direct langs de gevel van de huizen liep) en tenslotte een urenlange fietstocht door alternatief Berlijn. Was het ooit 'alleen maar' Prenzlauerberg en Kreuzberg, kwamen we nu ook door allerlei andere spannende wijken. Lekker fietsen langs interessante plekjes, die de gemiddelde toerist niet ziet.

berlijn dag 2 foto 1

berlijn dag 2 foto 2

berlijn dag 2 foto 3

berlijn dag 2 foto 4

berlijn dag 2 foto 5

berlijn dag 2 foto 6

berlijn dag 2 foto 7